Noul razboi pe care presedintele Romaniei si l-a inventat cu Raed Arafat mi-a amintit de o intamplare din copilarie... Pe cand aveam vreo 12 ani am facut febra intr-o noapte. Era ceva serios: vreo 40 de grade. Maica-mea disperata ca odorul ei ardea mai ceva ca oul pe asfaltul incins a incercat n solutii cu 0 rezultate: a devalizat rezerva de medicamente din camara, si-a amintit de intelepciunea batraneasca si mi-a dat cu otet pe frunte si la incheieturi (cred ca cea mai odioasa decizie care se poate lua impotriva mea intr-un moment cand sunt complet lipsit de aparare), mi-a spus rugaciuni, m-a pupat, mi-a dat banane, ceai, miere, si tot ce mai face o mama, doar doar i-o mai scadea temperatura odraslei. Ultima solutie aleasa a fost sa sune la Salvare. Era vreo 2 noaptea. Vocea de la celalalt capat al firului, probabil impresionata de tanguielile unei mame speriate, i-a transmis prompt ca trimite imediat o ambulanta. Asta s-a intamplat de vreo 3 ori, pentru ca mama a tot sunat vazand c...
un post tipic pentru un mare feminist
RăspundețiȘtergereinformatia este adevarata. asta se intampla pentru ca femeilor le place sa contureze, sa dea culoare discutiei pe cand majoritatea barbatilor abia o schiteaza
RăspundețiȘtergereCred ca de aici si vorba :
RăspundețiȘtergere"Cand o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume." :D