Noul razboi pe care presedintele Romaniei si l-a inventat cu Raed Arafat mi-a amintit de o intamplare din copilarie... Pe cand aveam vreo 12 ani am facut febra intr-o noapte. Era ceva serios: vreo 40 de grade. Maica-mea disperata ca odorul ei ardea mai ceva ca oul pe asfaltul incins a incercat n solutii cu 0 rezultate: a devalizat rezerva de medicamente din camara, si-a amintit de intelepciunea batraneasca si mi-a dat cu otet pe frunte si la incheieturi (cred ca cea mai odioasa decizie care se poate lua impotriva mea intr-un moment cand sunt complet lipsit de aparare), mi-a spus rugaciuni, m-a pupat, mi-a dat banane, ceai, miere, si tot ce mai face o mama, doar doar i-o mai scadea temperatura odraslei. Ultima solutie aleasa a fost sa sune la Salvare. Era vreo 2 noaptea. Vocea de la celalalt capat al firului, probabil impresionata de tanguielile unei mame speriate, i-a transmis prompt ca trimite imediat o ambulanta. Asta s-a intamplat de vreo 3 ori, pentru ca mama a tot sunat vazand c...
Un campionat murdar si o campioana, indiferent cum s-ar numi ea,chiar si Steaua, nedemna de onoruri si mai mult ca sigur figuranta in viitoarea grupa a CL.Un fotbal ca o oglinda a unei societati de kaka(cu k mic,cel cu K mare e se pare viitor coleg cu Mutu la Milan)si niste personaje, gigi, borcica, georgica, mititelu si mitica plus multi altii care ne sunt impusi de catre o mass-medie neprofesionista si corupta.Mult zgomot pentru nimic...parca asa zicea Will, nu?
RăspundețiȘtergerehai sa iti zic ceva: cheia unui blog sanatos e sa scrii cat mai mult pe el
RăspundețiȘtergerece ma bucur ca imi urmezi sfatul
RăspundețiȘtergere